Anahtar Teslim Nedir?

Bir iş yeri veya konut satın alırken veya kiralanırken, yapı ile alakalı gerekli olan tüm işlemlerin tamamlanarak yapının eksiksiz, tam olacak şekilde alıcısına teslim edilmesine “anahtar teslim” denmektedir.

Anahtar Teslim Yönteminin Kullanım Amacı Nedir?

Genellikle konut veya iş yeri alıcıları tüm işlemlerin yapılmasını aynı zamanda ek bir masraf yapmamayı istiyorsa bu yöntemi kullanır. Sözleşme şartlarında özel durumlar belirtilmediği sürece, anahtar teslim projesinden ev sayın almış şahıs, konutu direk kullanabileceği şekilde teslim alır.

Bu yöntemin genellikle maketten konut alırken veya topraktan konut alırken kullanılmaktadır. Yüklenici firma tarafından anahtar teslim inşaat projesi başlatıldıktan sonra beklenen bedeli karşılayabilen her bir alıcı bu yöntemden faydalanabilmektedir.

Konutu satın alana kişi için öne çıkan avantaj, inşa edilen konutun veya iş terinin altyapı ve resmi giderleri ile alakalı herhangi bir işlem yapılmasına gerek duyulmamasıdır.

Anahtar teslim özellikte olan konutlar ayrıca iş yerleri için anahtar teslim götürü bedel sözleşmesi hazırlanmaktadır. Bu sözleşme taraflarca imzalanmaktadır. Sözleşmede yüklenici firmaya ait olan sorumlulukları kanıtlar nitelikte bilgiler yer almaktadır. Olur da anlaşmazlık yaşanırsa, sözleşme içeriği gereğince işlem uygulanması sağlanır.


PAYLAŞ:

Benzer Yazılar

Aile Konutu Şerhi Nedir?

Aile kavramı anne babadan ve akabinde doğan çocuklardan oluşmaktadır. Aile konutu da eşler...

Oku

Alınacak Evin Gerçek Değerini Bulmanın Yolları

Bir ev almaya karar verdiyseniz o evin gerçekten eder fiyatta olup olmadığını merak eder v...

Oku

    Yorumlar (0)

    İlk yorumu sen yapmak ister misin?

Yorum Yap